Труба гнучка двошарова електротехнічна (ПНТ/ПВТ). Огляд. Опис. Порівняння. Ціни

Труба гнучка двошарова електротехнічна (ПНТ/ПВТ). Огляд. Опис. Порівняння. Ціни

Високоміцна двошарова гофра

 

Труба гнучка двошарова електротехнічна – це найкращий вибір серед захисних труб на сьогоднішній день. Завдяки своїм унікальним властивостям, гофра двошарова забезпечує високий захист від механічних ушкоджень, внаслідок чого відпадає необхідність використання броньованого кабелю, а менш матеріаломісткий кабель відповідно є менш витратним. Також позитивним аргументом є пролонгований строк експлуатації кабелю, так що двошарова гофра допоможе вам зекономити ще й на обслуговуванні кабельної лінії.

Труба гнучка двошарова електротехнічна є універсальною. Її можна використовувати не тільки для електромонтажних робіт, а й для захисту як газових, так і водопровідних труб.

Труба гнучка двошарова електротехнічна дуже зручна в роботі та обслуговуванні. Вона забезпечує легке проведення кабелю, а після здачі в експлуатацію кабельного каналу, надає можливість швидкої заміни зношеного кабелю протягом усього строку служби без необхідності проведення земляних робіт.

Гофра двошарова на сьогодні є не просто альтернативою азбестовій трубі, а набагато економнішим та якіснішим рішенням. Аналітика останніх років показує, що труба гнучка двошарова електротехнічна є більш затребувана на будівельному ринку, хоча ще не так давно будівництво підземних кабельних шляхів та мереж годі було й уявити без азбестових труб.

Стійкість до механічних ушкоджень

Труба гнучка двошарова електротехнічна має еластичну структуру, що дозволяє їй витримувати деформацію до 7,5 %, тобто сейсмічні коливання ґрунту, які руйнують вироби з азбоцементу та металу.

Труба гнучка двошарова електротехнічна виготовлена на основі поліетилену, що забезпечує їй неймовірну стійкість до впливу з боку широкого ряду хімічних сполук, корозії, старіння та зовнішнього середовища. Тобто гофра двошарова у порівнянні зі звичайними захисними трубами має в декілька разів довший строк експлуатації.

Простота прокладення кабелю. Маючи низький коефіцієнт тертя та абсолютно гладкі внутрішні стінки, гофра двошарова у рази полегшує процес протягування кабелю.

Труба гнучка двошарова електротехнічна для укладання кабелю в землю

І хоча труба гнучка двошарова електротехнічна основним призначенням має захист кабелю при укладанні під землею, її також успішно використовують для заливання кабелю у бетон, або й зазвичай як звичайну гофротрубу для укладання кабелю великого діаметру. Гофра двошарова – це досить жорстка та міцна труба. Міцність її складає > 450 N/5 см.

Як вже було зазначено, труба гнучка двошарова електротехнічна має запас міцності, який дозволяє їй витримувати будь-які навантаження, що виникають під часу усього процесу експлуатації. Гофра двошарова стійка до впливу кислот, масел, забруднень та домішок, що знаходяться у природному ґрунті. Ультрафіолетове випромінювання також не може завдати шкоди двошаровій гофрі. Виготовлена з нетоксичних матеріалів труба гнучка двошарова електротехнічна у роботі не потребує спецзасобів індивідуального захисту.

Комплектація гнучких двошарових електротехнічних труб

Труба гнучка двошарова електротехнічна поставляється бухтами по п’ятдесят метрів. Мінімальний заказ – 50 метрів. Кожна труба має в комплекті зонд для протягування та з’єднувальну муфту. Якщо є необхідність герметичного з’єднання (ступінь захисту IP 67) потрібно використовувати по 2 з’єднувальних кільця на одне коліно. Також гофра двошарова може бути із заглушкою, для закриття вихідного отвору труби тимчасово або постійно, в залежності від задачі.

Діаметри двошарових труб для укладання під землею

Мінімальний діаметр гофри двошарової – 40 мм, це трохи більше, аніж у звичайної гофрової труби. Внутрішній діаметр гофри двошарової складає 32 мм, це і є діаметр, який використовується для протягування кабелю. Радіус згину – 230 мм.

Зазвичай двошарові гофротруби діаметром 40, 50 та 63 мм, використовують як альтернативу простим гофровим трубам, але при цьому варто відзначити, що труба гнучка двошарова електротехнічна не набагато дорожча аніж звичайна гофрова труба. Внутрішній діаметр цих двошарових труб – 32, 41 та 52 мм.

Двошарова труба з поперечним перерізом 75, 90 і 110 мм також застосовується за призначенням, тобто для укладання під землю або під бетонну суміш у конструкції. У пропозиціях виробника є також гофра двошарова для підземного укладання з поперечним перерізом: 120, 125, 160 і 175 мм. Але випадки використання труб для прокладки в землі із таким діаметром на сьогодні є одиничними, тому їх поставка відбувається виключно під замовлення (маємо надію, що згодом ситуація зміниться в кращу сторону).

Виконання у кольорах двошарової гофри

Труба гнучка двошарова електротехнічна (ПНТ/ПВТ). Огляд. Опис. Порівняння. Ціни

Якщо замовлення труб є досить об’ємним, гофра двошарова може бути доставлена у багатьох варіантах кольору, на вибір замовника. При невеликих об’ємах замовлення, труба гнучка двошарова електротехнічна поставляється автоматично у червоному та чорному кольорах (це стандартні кольори). Додатковими є синій та жовтий кольори.

З яких матеріалів виготовлена гофра двошарова

Сама назва «гофра двошарова» натякає на те, що труба виготовлена з двох різних прошарків поліетилену. Зовнішня оболонка труби виготовлена з поліетилену низького тиску (ПНТ, англ.HDPE), відповідно внутрішній шар – з поліетилену високого тиску (ПВТ). Завдяки поєднанню цих двох прошарків і виникають унікальні властивості, якими відома труба гнучка двошарова електротехнічна – надзвичайна міцність та високий ступінь гнучкості при мінімальному радіусі згину. Поліетилен низького тиску має кристалічну структуру, що і надає йому легкість та еластичність, при стійкості до впливу кислот, лужних сполук, соляних розчинів, рослинного та мінерального масла та високих температур. Цей поліетилен не розчиняється органічними розчинниками при кімнатній температурі. Ці властивості надають можливість використання цього поліетилену для виготовлення одноразового посуду, бо при контакті з харчами він є абсолютно безпечним. Має властивість довго зберігати робочі якості у агресивному водному середовищі. Також славиться хорошими електроізоляційними властивостями (до 150 кВт/мм). На відміну від поліетилену високого тиску (ПВТ), ПНТ зберігає ударостійкість та високу жорсткість (межа плинності при розтягуванні – до 30 МПа).

Рекомендації при здійсненні монтажних робіт з використанням двошарової труби

ВИРІВНЮВАННЯ

 

Розробляючи траншеї для прокладання кабельних тунелів, майте на увазі – щоб максимально вирівняти дно та створити досить плавні переходи через можливі перешкоди, продумайте собі запас в якісь 5-10 сантиметрів. Підсипаючи пісок або ж спушений ґрунт, ви легко досягнете бажаного вирівнювання.

УКРІПЛЕННЯ

 

Якщо під час проведення земельних робіт ви натрапили на ділянку, де ґрунт осипається, або ж коли земельні роботи затягуються на непередбачені терміни треба обов’язково зміцнити стінки траншеї, інакше вони можуть просто обвалитись.

ОЧИЩЕННЯ

 

На всьому шляху протягування кабельної траншеї максимально очистіть площу від каміння, уламків твердої породи, тощо. Майте на увазі, що будь-які нерівності каналу зменшують відстань кабелю, який може бути захищений двошаровою гофрою.

 

Двошарові труби KOPOS

Компанія КОПОС виробляє захисні поліетиленові труби двостінної конструкції для підземного монтажу кабельних трас – гнучка двостінна KOPOFLEX (Копофлекс) і жорстка KOPODUR (Коподур). Конструктивна особливість виробів в зовнішньому гофрованому шарі, який надає додаткову жорсткість виробу, а гладка внутрішня поверхня, спрощує протяжку електрокабелю комутаційного і силового типу.

Особливістю захисних поліетиленових двостінних труб KOPOFLEX і KOPODUR в порівнянні з аналогами з азбестоцементного матеріалу у:
• Стійкість до корозійно утворюючих речовин та середовищ
• Безгалогенний склад – екологічно нейтральний до навколишнього середовища
• Застосовується, як додатковий захист для труб водопостачання від механічних пошкоджень.
• Пластик, як композитний матеріал, може бути пофарбований в будь-який колір, за бажанням замовника
• Стійкість до ультрафіолету і перепадів температури

Двошарова труба Kopoflex KOPOS

 Діаметр зовнішній, ммДіаметр внутрішній, ммМатеріалБухта, ммЦіна, грн
KF 09040 BA4032HDPE5012,72
KF 09050 BA5041 16,10
KF 09063 BA6352 20,08
KF 09075 BA756127,87 
KF 09090 BA9075 33,96
KF 09110 BA11094 41,47
KF 09120 BA120100під замовлення
KF 09125 BA125108під замовлення 
KF 09160 BA160136 90,67
KF 09175 BA175150 під замовлення

 

Електромонтажна двошарова труба ДКС

Компанія ДКС займає лідируючі позиції на території України з виробництва гофрованих двостінних труб для прокладки кабелю, використовуючи сучасні технології від європейських компаній з 20 річним виробничим стажем кабеленесущих систем. Двостінні труби електротехнічні, застосовуються для захисту кабелю низької або високої напруги від впливу агресивного середовища та механічного захисту в разі прокладання кабелю прихованим шляхом в ґрунт або під будівельні суміщі.

 

Гнучка двостінна труба «ДКС Україна» Octopus

Номенклатурний асортимент

АртикулДн, ммДв, ммДовжина бухти, мЖорсткість кільця, кН/ м²МатеріалЦіна, грн
1219505041,5100420ПНТ/ПВТ15,09 
1219636351,550

 

530 19,00
1219757562490 23,63
1219909077540 28,95
12191111094680 39,20
12191212510775054,90 
121914140120630 
12191616013768077,45 
12192020017235900103,60 

 

Двошарова поліетиленова труба ELCOR Techno World

Труба двостінна ELCOR з поліетилену низького тиску застосовуються для захисту електрокабелів і проводів телекомунікації, які розподілені під землею. Виробляється з високоякісного поліетилену. Дві окремі стінки зварюються методом коекструзії. Гофрована зовнішня сторона гофри двостінної ELCOR створює додаткову жорсткість. Рівна внутрішня поверхня спрощує введення проводів. Відповідає нормативам євростандарту: SR EN 61386 – 1:2008, SR EN 61386 – 24:2010, SR EN 50086 – 2 – 4/A, ENEL DS 4247 RO.

До упаковки входить: Бухти по 50м з протяжкою із ПЕ або ПП та з’єднувальна муфта. При зовнішньому діаметрі труби двостінної ELCOR 200 мм, довжина бухти становить 25 м. Допускається відхилення по довжині +/- 1%. Представлена в колірному виконанні: зовнішня стінка червоного / чорного кольору, внутрішня стінка чорного кольору. Синій, зелений, жовтий – під замовлення.

Характеристики

DE, mm4050637590110125160200
DI, mm313950637692105138170
Ціна, грн         

Корисні поради

  1. Якщо траншея повертає на 90 градусів, двошарова гофра повинна мати радіус згину щонайменше два метри.
  2. Якщо ви розробили траншею, то двошарова гофра повинна бути одразу укладена. Приказка «не відкладайте на завтра, те що можна зробити сьогодні» має тут особливе значення.
  3. Прокладайте труби максимальними довжинами. Знайте, чим менше з’єднань, тим краще.
  4. З обидвох боків труба гнучка двошарова електротехнічна повинна бути закрита заглушками, що допоможе запобігти потраплянню вологи та бруду всередину труб.
  5. Двошарові труби можна вкладати в траншеї в декілька вертикальних прошарків, що економить час та зусилля.
  6. Якщо траншея, де буде прокладена труба гнучка двошарова електротехнічна, заповнена водою, то необхідно цю воду відкачати. Якщо ж можливості відкачати воду немає, то завантажте двошарові труби мішечками з піском, щоб вони не спливали.
  7. Двошарова гофра може бути порізана на потрібні шматки за допомогою звичайнісінької ножівки.